گام های رسیدن به احساس پیروزی وموفقیت و ریسک پذیر بودن در زندگی و راههای رسیدن به اهدافتان را بشناسید

قبل از پرداختن به چند گام مناسب برای رسیدن به هدف شما باید اهداف خود را در زندگی بدانید. در مقالات قبل اشاره کردیم شناخت و انتخاب هدف، یکی از اساسی ترین موضوعات زندگی انسان است.  اساس موفقیت انسان شناخت و انتخاب هدف می باشد . کسانی که در این راه مسیر صحیح را انتخاب کرده باشند همواره موفق و پیروز هستند. وقتی هدفی را با اعتقاد کامل نوشتید دنبال نشانه هایی برای پیمودن مسیر درست باشید .  این نشانه ها به ما مسئولیت می دهد. در عین حال بر قدرتی اشاره دارد که ناظر و مراقب تک تک ماست. وقتی هدفمان را می نویسیم پیامی برای عالم ارسال می کنیم . « من آماده ام.» . فرمان رو همان نشانه هایی است که پیام را بازپس می آورند. « پیغام شما را گرفتم و دارم روی آن کار می کنم .» ( برای مطالعه مقاله مرتبط اینجا کلیک کنید.)

 

همچنین گفته شد ،وقتی شما اهدافتان را نمی دانید،می توانید از نوشتن برای یافتن مسیر درست استفاده کنید. اگر نمی دانید چه می خواهید نوشتن را شروع کنید. نوشتن اهدافتان ا را می سازد.

*در این مقاله فصد داریم ۱۵ گام عملی و اثر بخش را برای رسیدن به موفقیت را به شما نشان دهیم *
۱-به فعالیت هایتان اولویت دهید.

انسان های موفق زندگی شان را برنامه ریزی و اولویت آن را تعیین می کنند. تصمیم گیری برای اینکه چه چیزی در زندگی بالاترین اهمیت را دارد یکی از خردمندانه ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. اگر اولویت های خود را تعیین نکنید هر روز با این احساس رو به رو هستید که برای انجام کارهایتان وقت کمی دارید. در حالی که ممکن است هیچ کاری نجام ندهید. افرادیکه کار های خود را اولویت بندی می کنند قت آزاد بیشتری در انتهای روز دارند.


* اولویت دادن یعنی سازماندهی و سازماندهی یعنی تبدیل استرس به موفقیت*


۲-بالاترین اولویت را انجام دهید

در طول روز ابتدا برای انجام کار ها و اهدافی که در بالاترین اولویت قرار دارند اقدم کنید. انجام این کارها را به صورت عادت در آورید. به عنوان نخستین گام ابتدا آنها را بنویسید . یادتان باشد نوشته های خود را در جایی بگذارید که در معرض دید باشد.

۳-موفقیت خود را مجسم کنید

اگر می خواهید در کاری موفق باشید بهتر است قبل از انجام کار انجام شدن موفقیت آمیز آن را در ذهن خود مجسم کنید.( به شما پیشنهاد می کنیم مقاله فوت و فن یک سخنرانی حرفه ای را بخوانید تا علاوه بر توضیحات بیشتر درباره این بخش یک قدم به تبدیل شدن به یک سخنران حرفه ای نزدیک شوید.)

فوت و فن سخنرانی


زندگی ما بازتابی از گفتار با خودمان است. آنچه پیوسته به خودمان می گوییم همان چیزی است که واقعیت می پذیرد. اگر به خود بگویید عاقل و سالم هستید به همان سو متمایل می شوید.


۴-نفس عمیق و ورزش کششی را تمرین کنید.

یکی از آفت ها در راه رسیدن به هدف ترس از نرسیدن به آن است. بدنمان پیوسته ما را به سوی موفقیت هدایت می کند. اگر به آن گوش دهیم موفقیت ازآن ماست. در غیر این صورت ممکن است به در استرس دچار شویم. هنگامی که حس می کنید به استرس دچار شده اید به طور معمول نفس کشیدن برایتان دشوار می شود. همچنین احساس سفتی و فشردکی را در سراسر بدنتان تجربه می کنید. برای تبدیل استرس به موفقیت باید مهارت گوش دادن (با تقویت این مهارت میتوانید مهارت نویسندگی خود را بالا ببرید.) و راحت بودن را در خود تقویت کنیم. یکی از راه های کسب این راحتی در دست گرفتن عضلات بدن است. از تمرینات موثر میتوان به اختصاص دادن تنها ۵ دقیقه از روز برای ورزش اشاره کرد. همچنین میتوانید هر روز بعد از بیدار شدن از خواب ۵ بار نفس عمیق بکشید.

۵-گزیده و پیوسته مطالعه کنید

از میان همه ی مطالب خواندنی که در دسترس شماست آنهایی که بیشترین تمرکز بر موفقیت را دارند را انتخاب کنید. اگر بر روی این نکته تمرکز نداشته باشید ممکن است با اظطراب و استرس محاصره شوید. برای گزیده خواندن می توانید داستان هایی کوتاه و انگیزشی را از میان مطالب روزنامه و کتاب جمع آوری کنید.

 


این را بدانید که تنها کسی که باعث غقب ماندن شما می شود خودتان هستید.

۶-برای موفقیت آراسته و آماده شوید

شاید تصور کنید که نظر و عقیده دیگران آن قدر ها هم مهم نیست. اما این عقاد در بسیاری از موارد بیشتر از آنچه بخواهیم بپذیریم اهمیت پیدا می کند.

موی ژولیده و پریشان یا مواقعی که از با بی حوصلگی لباسی پوشیده و از خانه بیرون می آیید یقینا جزو موفقیت های شما به حساب نمی آید. داشتن ظاهری آراسته به معنای بالا بردن ارزش شخصی است. شما هرکز نمی دانید که هر روز چه موقعیتهایی ممکن است در انتظارتان باشد.

۷- آنچه انجام می دهید را دوست بدارید و آنچه را دوست ارید انجام دهید

اگر قلب مابا کاری که انجام می دهیم همراه باشد قطعا کار با موفقیت بیشتری انجام می شود. اگر آنچه انجام می دهید را دوست بدارید و آنچه را دوست ارید انجام دهید می بینید که کار به تفریح و استرس به موفقیت تبدیل می شود. اگر مجبور به انجام کاری شدید که به انجام آن علاقه ای ندارید می توانید ۲۰ مزیت آن کار را روی کاغذ بنویسید. این روش باعث می شود که بیشتر و کانل تر به آن دل ببندبد.

۸-سعی کنید اطرافیانتان را از افراد موفق انتخاب کنید

هرجه بیشتر با گروه معین از افراد معاشرت کنیم روال فکری و احساسی ما شباهت بیشتری به آنها پیدا می کند. اینکه با چه افرادی رفت و آمد و معاشرت می کنیم اهمت دارد. آدم های موفق به معاشرت با افراد موفق دیگر تمایل دارند.

گام های رسیدن به موفقیت

۹-مصرف سه ماده اعتیادآور را کاهش دهید

از مصرف بیش از حد سه ماده اعتیادآور قهوه و سیگار و قند خودداری کنید. بدن شما به این اعتیادآور ها نیازی ندارد.

۱۰- دیگران را یاری دهید تا به اهدافشان برسند

مثالی قدیمی می گوید اگر به کسی ماهی بدهی غذای یک روزش را فراهم کرده ای. ولی اگر به او ماهیگیری بیاموزی غذای یک عمرش را تامین خواهی کرد.راهی بیابید که به وسیله آن فردی دیگر را در درستیابی به اهدافش چه بزرگ باشند چه کوچک یاری دهید.

۱۱- ۵تا ۱۰ درصد درآمدتان را پس انداز کنید

درآمد روزانه خود را برآورد کنید و ۵ تا ۱۰ درصد آن را پس انداز کنید. پس اندازتان را می توانید هفتگی یا ماهانه انجام دهید. هر چه فاصله افزودن پول به پس انداز کمتر باشد بیشتر پس انداز کرده و احساس می کنید که پاداش بیشتری دریافت کرده اید. همزمان با رشد پس انداز انگیزه شماهم بالا می رود. هدف درازمدت خود را از پس انداز مشخص کنید.

۱۲- برای دستاوردهایتان به خودتان جایزه بدهید

در بیشتر موارد هیج کس به خاطر کاری که به شایستگی انجام داده اید به شما پاداش تخواهد داد. پس اگر زمانی را برای قدردانی از تلاش و کوشش خود در نظر نگیرید نخواهید توانست ارزش تلاش خود را درک کنید. موفقیت در زندگی تایید و پاداش شخصی را می طلبد.

 

۱۳- اطرافتان را تمیز و مرتب کنید.

در هم ریختگی باعث پریشانی و در نهایت استرس می شود. وقتی دوروبرتان بهم ریخته است زمان های باارزشی را برای پیدا کردنچیزی صرف می کنید. سعی کنید قبل از شروع هر فعالیتی دوروبرتان را تمیز کنید. نظم دادن به محیط زندگی خود را به تدریج نجام دهید.

۱۴-خوابی کافی و باکیفیت داشته باشید

خوابیدن بیش از اندازه زندگی را از ما می رباید درست همانطور که اگر خواب کافی نداشته باشیم ممکن است همین اتفاق بیفتد. انسان های موفق با انگیزه از خواب بیدار می شوند. هدف های خود را می نویسند. با برنامه و حساب شده به سوی آینده خود قدم برمی دارند.

۱۵-زمانی را به سکوت و تفکر اختصاص دهید

همانطور که درمقاله “نوشتن هدف راهی برای رسیدن به آن” اشاره شد پیام هایی تحت عنوان های فرمان های رو وجود دارد که به ما میرسد. اگر میخواهیم آنها را دریافت کنیم به چند لحظه سکوت و تفمر نیاز داریم.

گاهی در استرس و آشفتگی های روزانه آنچنان غرق می شویم که فراموش می کنیم زمانی را به دریافت این رهنمود های الهام بخش و موفقیت آمیز اختصاص دهیم.

 

کلام پایانی


پرنده هایی که روی شاخه نشسته اند هرگز ترس از شکستن شاخه ندارند. زیرا اعتماد آنها به شاخه نیست بلکه به بال هایشان است.


منبع:کتاب روانشناسی از استرس به موفقیت تنها در ۳۱ روز جان اف دیمارتینی

 

از توجه شما بی نهایت متشکریم.

لطفا از ما انتقاد کنید و ما را در بهبود سایت یاری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.