یک فرد موفق با مرتب کردن تخت خوابش شروع می کند

در این مقاله قصد داریم شما را با جریان زندگی و دشواری های آن همسو کنیم .این مقاله خلاصه ای از کتاب تخت خوابت را خودت مرتب کن اثر ژنرال مک ریون است . این کتاب به شما می گوید برای تبدیل شدن به انسان موفق و هدفمند هر روزتان را با تکمیل یک کار شروع کنید. کسی را پیدا کنید که در مسیر زندگی کمکتان کند. به همه احترام بگذارید. فراموش نکنید که زندگی عادلانه نیست و گاهی ناکام می شوید. اما اگر ریسک کنید. در شرایط سخت محکم بایستید. قلدر ها را زمین بزنید. ستمدیدگان را از روی زمین بلند کنید. اگر همه این کارها را انجام دهید می توانید زندگیتان و شاید دنیا را به سوی بهترین ها تغییر دهید. در این مقاله ۹ گام کوچک اما موثر به سمت موفق شدن در زندگی را به شما نشان خواهیم داد.

 

۱_ روزت را با تکمیل یک کار شروع کن

شما می توانید با مرتب کردن تخت خود شروع کنید. به گفته ژنرال مک ریون:” مرتب کردن تختم چیزی نبود که بابت آن پاداش بگیرم. وظیفه من بود. اولین کاری که باید با شروع روز انجام می دادم. درست انجام دادن آن اهمیت زیادی داشت. با این کار نشان می دادم منظبط هستم. نشان می دادم به جزئیات توجه دارم. در پایان کار به من یادآوری می کرد که کاری را درست انجام داده ام. کاری که به آن افتخار کنم، حتی اگر خیلی کوچک باشد.”

گاهی اوقات در زندگی روزها طولانی می شوند و مملو از لحظات پراضطراب هستند. مدام به دنبال چیزی هستید که مایه تسلی و آرامشتان باشد. که به شما انگیزه ای برای روز بدهد. هیچ جیز نمی تواند جای قدرت و مایه آرامش ایمان و باور انسان را بگیرد. اما گاهی همین عمل ساده مرتب کردن تخت خوابتان می تواند رضایت خاطر برای شروع روز و حس شادی و سبکی برای پایان بردن آن را به شما بدهد. اگر میخواهید به فردی موفق تبدیل شوید و زندگیتان و حتی شاید دنیا را تغییر بدهید از مرتب کردن تخت خوابتان شروع کنید.

۲_ به تنهایی از پس تمام مشکلات بر نمی آیی

هیچ کدام از ما از لحظات سخت و دشوار زندگی در امان نیستیم. گاهی اوقات در زندگی خود به دیگران نیاز داریم تا در روزگار سخت به ما کمک کنند. برای رسیدن به مقصد نهایی در زندگی به یک نیم از افراد شایسته نیاز دارید .( اگر دوست دارید درباره راه های رسیدن به هدف بیشتر مطالعه کنید پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله های نوشتن اهداف و تمرکز روی نتیجه است.)

تا می توانید دوست پیدا کنید و هرگز فراموش نکنید که موفق شدن در زندگی تا حدودی به دیگران وابسته است.( می خواهید بدانید چگونه یک رابطه دوستی اصولی با دیگران برقرار کرده و آن را حفظ کنید . خواندن این مقاله را توصیه می کنیم.)

 

 

۳_ برای رسیدن به موفقیت باید دل بزرگی داشته باشی

در زندگی به دنبال اثبات خودتان باشید. اثبات اینکه قد شما و یا رنگ پوست شما اهمیتی ندارد. اثبات اینکه ثروت از شما آدم بهتری نمی سازد.اثبات اینکه شجاعت و استقامت مهم تر از استعداد است.

در سال ۱۹۶۹ نزدیک بود تام نوریس،یکی از سرسخت ترین و موفق ترین افراد یگان ویژه در طول تاریخ، را از دوره کارآموزی یگان ویژه اخراج کنند. آنها گفته بودند که او بیش از حد لاغر است و قدرت کافی ندارد. اما نوریس به آنها نشان داد که اشتباه می کنند. یکبار دیگر نشان داد که اندازه دمپایی اهمیتس ندارد بلکه بزرگی دل و جرئت است که اهمیت دارد.

۴_ زندگی منصفانه نیست ، تو به راه خودت ادامه بده

مقصر دانستن سرنوشت و نیروی خارحی در زندگی کار ساده ای است. دست برداشتن از تلاش برای اینکه باور دارید که تقدیر علیه شماست . ساده انگارانه است اگر فکر می کنید محل بزرگ شدنتان، نحوه تربیت والدین تان یا مدرسه ای که رفته اید دست به دست هم مسیر آینده تان را تعیین می کنند. چنین چیزی حقیقت ندارد.

گاهی مهم نیست چقدر تلاش می کنید. مهم نیست چقدر خوب هستید. چون ممکن است در نهایت تنبیه شوید. پس شکایت نکنید. آن را تقصیر بدشانسی خود نیندازید. برافراشته بمانید. به آینده چشم دوخته و همچنان ادامه دهید. ( اگر میخواهید راه های دیگری برای رسیدن به موفقیت را بشناسید خواندن این مقاله راه شما را هموار می کند.)

راهکاذهای فرد موفق

۵_ شکست شما را قوی تر می کند

در زندگی با مجازات بسیاری برای شکست هایتان روبرو می شوید. باید بهای شکست هایتان را بپردازید. اما باید پشتکار داسته باشید. اگر اجازه دهید این شکست ها به شما درس بدهند و شما را قوی تر کنند، ذر این صورت برای مواجهه با سخت ترین لحظات زندگی آماده خواهید شد.شکست های گذشته ما را قوی تر کرده اند. به ما یاد داده اند که انسان جایزالخطاست. رهبران واقعی باید از شکست هایشان دزس بگیرند. از این درس ها برای انگیزه گرفتن استفاده کنند و از دوباره امتحان کردن یا گرفتن تصمیمات دشوار در آینده نترسند.

۶_ برای موفق شدن باید حسابی جسور باشی

زندگی یک نبرد است. پس همیشه احتمال شکست هم وجود دارد. اما آن هایی که در ترس از شکست یا دشواری و سرفکندگی زندگی می کنند هرگز به توانایی های پنهان خود دست پیدا نمی کنند. بدون فراتر رفتن از مرزها و محدودیت ها ، بدون با کله فرورفتن در مانع و یا بدون جسارت هرگز نخواهید فهمید چه چیزی در زندگی شما شدنی است. برای موفق شدن باید راهی سخت را در زندگی طی کرد و جسارت یک فاکتور اصلی برای پسمودن این راه است.

۷_ جلوی قلدرها محکم بایست

شجاعت یک ویژگی استثنائی است. بدون آن دیگران مسیر آینده شما را تعیین می کنند. بدون شجاعت دستخوش وسوسه های زندگی می شوید. بدون آن ستمگران و مستبدان بر انسان ها حکومت خواهند کرد. بدون شجاعت قلدرهای دنیا شورش می کنند. با شجاعت می توانید با شر جنگیده و آن را از پای دربیاورید.( اگر هدفتان را در زندگی نمی دانید نگران نباشید و این مقاله را بخوانید.)

قلدرها همه مثل هم هستند. چه درحیاط مدرسه باشند، چه در محل کار و چه حاکمیت یم مشور را به زور به دست گرفته باشند. آنها با ترس و وحشت شکوفا می شوند. قلدر ها قدرت خود را از طریق کم جرئتی و زبونی دیگران به دست می آورند. آنها شبیه کوسه ها هستند که ترس را در آب بو می کشند. اگر ببینند طعمه شان تقلا می کند او را دوره می کنند. آنها به دتبال قربانیان ضعیف هستند. اگر شجاعت لازم برای جای پایتان را نداشته باشید آنها حمله می کنند. در زندگی هم برای رسیدن به اهدافتان،برای تکمیل مسیر موفقیت باید شجاع و جسور باشید. شجاعت درون همه ی ما هست. باید آن را در اعماق وجودتان جستجو کنید تا به منبع نامتناهی آن برسید.

 

 

۸_به دیگران امید بده

امید است که در تلخ ترین روزها می تواند ما را از رنج و نا امیدی بیرون کشیده و قوی کند. امیدی که همه ما در وجودمان داریم تا ادامه دهیم. تا نه تنها به زندگی ادامه دهیم بلکه الهام بخش دیگران باشیم. امید قوی ترین  نیروی جهان است. با امید است که می توانید ستم دیدگان را بلند کنید. با امید است که می توانید رنج غیرقابل تحمل فقدان عزیزان را تسکین دهید. گاهی برای ایجاد تغییر یک نفر کافیست.

همه ما گاهی در شرایطی هستیم که شبیه زیر گل ماندن است. درست همینجاست که باید لبخند بزنید. اطرافیان را بلند کنید و به آنها امید دهید که فردا روزبهتری خواهد بود.

۹_ هیچ وقت کنار نکش

زندگی همواره شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که در آن کنار کشیدن ساده تر از ادامه دادن به نظر می رسد. شرایطی که ظاهرا همه چیز علیه شماست که کنار کشیدن و تسلیم شدن منطقی ترین راه به نظر برسد.

زندگی مملو از روزهای سخت است. اما بدانید همیشه یک نفر دیگر هم هست که اوضاع بدتری از شما دارد. اگر روزهایتان را با ترحم و اندوه درباره سرنوشت سپری کنید، افسوس بدبیاری هایتان را بخورید و مشکلات خود را تقصیر دیگران بیندازید زندگی طولانی تر و سخت تر خواهد شد. اما اگر از رویاهایتان دست نکشید، روی پاهایتان محکم بایستید و در مقابل نابرابری ها قوی باشید، در این صورت زندگی همان چیزی خواهد بود که شما آن را می سازید. پس می توانید آن را فوق العاده بسازید. پس هیچوقت تسلیم نشوید.

منبع : کتاب تخت خوابت را خودت مرتب کن

 

+این مقاله خلاصه از کتاب تخت خوابت را خودت مرتب کن را خدمت شما ارائه می دهد+

+از توجه شما بی نهایت متشکریم +

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.