استرس مخرب و آزاردهنده و افکار منفی و سردردهایی با شروع ناگهانی - رو به رو شدن و نادیده نگرفتن مشکل و سختی و حل کردن آن - ترس از شکست و عدم موفقیت و نداشتن انگیزه

از شکست و سختی نترسید

شکست های شما موفقیت هایتان را تعیین می کند. اگر کسی در کاری موفق تر از شماست احتمالا شکست های بیشتری را تحمل کرده است و اگر کسی موفقیت کمتری را نسبت به شما تجربه کرده احتمالا تجربه ی کمتری نسبت به شما دارد. به کودکی فکر کنید که میخواهد راه رفتن یاد بگیرد. آن کودک بارها زمین می خورد اما آسیب ندیده و تسلیم نمی شود.  فرد موفق ترسی از سختی ندارد . این همان رابطه ی جذاب بین موفقیت و شکست است و باعث ایجاد انگیزه برای عمل کردن می شود.

اگر می خواهید ترس از شکست و عدم موفقیت را کنار بزنید روی لینک آبی کلیک کنید…..

ترس از شکست عاملی برای دوری از آن

همه ی ما از شکست می ترسیم. از علت های این امر می توان به سیستم قضاوت و تنبیه افراد با کارکرد پایین تر و عدم آزادی دادن به کودکان توسط والدین اشاره کرد. بعضی از والدین حق تجربه کردن، مستقل شدن و شکست خوردن را از فرزندانشان می گیرند. علاوه بر این دیدن موفقیت مداوم افراد در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بدون درنظر گرفتن شکست و مسیر این افراد می تواند باعث ایجادترس از شکست در ما شود. این ترس باعث می شود که به شکل ناخودآگاه از شکست و تجربه های تازه دور شویم. در این صورت فقط به سمت کارهایی کم و ریسک و کارهایی که مهارت بالایی در انجام آنها داریم می رویم. اما موفقیت زمانی به دست خواهد آمد که بخواهیم بهای شکست را پرداخت کنیم.

گاهی اوقات این ترس به این علت پیش می آید چون ارزش و اهداف نامناسبی را برای خود انتخاب کرده ایم. اهداف دوراز دسترس و بلند پروازانه حس اضطراب و ناامیدی را در ما ایجاد می کنند. ارزش هایی مثل داشتن صداقت در گفتن نظر خود به دیگران هیچ وقت کاملا محقق نمی شود. پس نمی توان پایانی برای این هدف مشخص کرد.  باید اهدافی واقع بینانه و قابل دسترسی را برای خودمان انتخاب کنیم. علاوه بر این باید باور داشته باشیم که می توانیم به خواسته هایمان برسیم.

هر فرد موفقی طعم سختی را چشیده است…

اصلی ترین تغییردیدگاه ما نسبت به جهان معمولا در سخت ترین و تلخ ترین لحظه ها اتفاق می افتد. در این زمان هاست که دوباره ارزش ها و معیارهای خود را برسی می کنیم و دلایل به وجود آمدن آن سختی و شکست پیش آمده را پیدا می کنیم. هر از چند گاهی به یک بحران احتیاج داریم تا منصفانه ارزش های خود را برسی کرده و اصلاحات لازم را ایجاد کنیم. شاید شما در حال حاضر دارید از نوعی بحران عبور می کنید. این مرحله نقطه ی شروع خوبی برای شماست. لطفا سعی نکنید دردها و سختی ها را پنهان کنید. چون با این کار به سمت خوشی ها و تفکرات مثبت توهم وار می روید. در این صورت انگیزه ی خود را برای پیداکردن حقیقت از دست خواهید داد.

بسیاری از افراد به محض اینکه حس درد یا ناراحتی به سراغشان می آید از تمام خواسته هایشان منصرف می شوند تا آنحس بد را از بین ببرند. آنها با گول زدن خود سعی می کنند خیلی سریع حس خوب کاذبی را در خودشان ایجاد کنند. پس برای موفق شدن و تغییر لازم است گاهی اوقات حس درد یا شکست را بپذیریم و آن را تحمل کنیم.

اگر می خواهید مثل یک فرد موفق فکر کنید مقاله ی دیدگاه برتر ، بالابردن انظباط فردی و راهکارهای مقابله با شکست منتظر شماست.

اصل تلاش و منصرف نشدن

عمل فقط انگیزه نیست، دلیل هم هست. این دو عامل کاملا به هم مرتبط هستند. اگر بخواهید به هدفی برسید اما انگیزه ی لازم را نداشته باشید، با خود فکر میکنید که این کار برای شما خسته کننده است و نمی توانید تلاشی برای رسیدن به خواسته هایتان انجام دهید. این حالت تا زمانی ادامه پیدا می کند که انگیزه ی لازم برای عمل کردن در شما ایجاد شود. برای انگیزه داشتن نباید از شکست و سختی بترسید و عمل کنید.

به محض عمل کردن انگیزه ی شما هم به شکل خودکار بالا می رود و این انگیزه به شما کمک می کند که کارهای بیشتری انجام دهید. پس اگر برای به وجود آوردن تغییرات بزرگ در زندگی خود انگیزه ندارید، اقدامی هرچند کوچک در آن زمینه انجام دهید.

این اصل به شما کمک می کند که به تعویق انداختن کارها را کنار گذاشته و ارزش های جدیدی را برای خودتان انتخاب کنید. اگر دربحرانی هستید یا نمی دانید که می خواهید چه کاری در آینده انجام دهید، اگر می دانید که معیارها و ارزش های بهتری برای رشد شما وجود دارد اما نمی توانید آنها را پیداکنید، یک راه حل ساده پیش روی شماست. تلاش کنید. حتی اگر به اندازه ی یک قدم به هدف خود نزدیک شوید. تلاش کنید حتی اگر فکر می کنید ممکن است شکست بخورید.

این مقاله خلاصه ای از  قسمت دوم فصل پنجم کتاب هنر ظریف بیخیالی نوشته ی مارک منسن است. ما خلاصه ی فصل اول ، دوم و سوم وچهارم را هم برایتان آماده کرده ایم .

.

.

در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.